AMATEURS – SCOREBOARD

D1 GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 2:30 PM – HISENSE STADIUM (RICHMOND OVAL)

PRINCE ALFRED OC

13.13-91

FINAL PAYNEHAM NU

8.4-52


Q1 Q2 Q3 Q4
Prince Alfred OC 3.3-21 6.5-41 11.9-75 13.13-91
Payneham NU 1.1-7 5.3-33 6.3-39 8.4-52

PRINCE ALFRED OC
Goal Kickers: T. Bartlett 4, T. Brazel 2, O. Clarke 2, C. Giles 2, H. Jolly, T. Fisher, J. Trengove
Best Players: J. Trengove, B. Woolard, H. Jolly, A. Perryman, C. Giles, T. Brinsley
PAYNEHAM NU
Goal Kickers: N. Jolly 2, S. Barnett, C. Bartlett, L. Davis, K. Roocke, D. Pippett, J. Giannini
Best Players: N. Jolly, A. Giannini, K. Roocke, L. Davis, D. Auciello
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
Prince Alfred OC 17 15 2 0 1855 813 69.53 30
Payneham NU 18 13 5 0 1474 1195 55.23 26
Goodwood Saints 17 12 4 1 1409 1082 56.56 25
St Peters OC 17 9 8 0 1274 1166 52.21 18
Tea Tree Gully 18 9 9 0 1298 1349 49.04 18
Rostrevor OC 18 8 10 0 1309 1315 49.89 16
Port District 18 7 10 1 1026 1358 43.04 15
Brighton Bombers 17 7 10 0 1104 1174 48.46 14
Adelaide University 18 6 12 0 1011 1611 38.56 12
Unley Mercedes Jets 18 1 17 0 1046 1743 37.50 2
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
Thomas Bartlett PAOC 19 61
Jock Mcleay SPOC’s 17 57
Tyson Brazel PAOC 19 51
Liam Davis Payneham NU 18 45
Peter Persinos Tea Tree Gully 18 38
Anthony Wilson Payneham NU 16 30
Stefan Lanzoni ROC’s 18 30
Jake Pitt PAOC 13 29
Brodie Latham Tea Tree Gully 17 28
Jack Lewis Unley Mercedes Jets 16 28
Nicholas Murphy ROC’s 14 28
Nicholas Burgess Goodwood Saints 16 25
James Batty Port District 18 24
Gavin Shephard Port District 17 23
Dylan Pippett Payneham NU 19 22
D1R GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 12150 PM – HISENSE STADIUM (RICHMOND OVAL)

PAYNEHAM NU

6.6-42

FINAL GOODWOOD SAINTS

7.7-49


Q1 Q2 Q3 Q4
Payneham NU 2.2-14 4.4-28 4.5-29 6.6-42
Goodwood Saints 3.1-19 5.2-32 7.5-47 7.7-49

PAYNEHAM NU
Goal Kickers: S. Agorastos 4, A. Crettenden, C. Young
Best Players: K. Stringer, L. Webb, S. Agorastos, P. Sanzo, A. Crettenden
GOODWOOD SAINTS
Goal Kickers: K. Cornish 2, D. Wakim, J. Goodwin, J. Turner, J. Lakin, S. Crook
Best Players: J. Ridgwell, J. Lakin, S. Crook, T. Gehling, E. Holt-Fanning, C. Read
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
Brighton Bombers 17 16 1 0 1299 639 67.03 32
Goodwood Saints 17 14 3 0 1501 539 73.58 28
St Peters OC 17 14 3 0 1489 689 68.37 28
Payneham NU 18 11 7 0 1189 896 57.03 22
Prince Alfred OC 17 9 8 0 1033 747 58.03 18
Port District 18 9 9 0 1267 1074 54.12 18
Rostrevor OC 18 9 9 0 1057 1031 50.62 18
Tea Tree Gully 18 4 14 0 616 1315 31.90 8
Adelaide University 18 1 17 0 648 1745 27.08 2
Unley Mercedes Jets 18 1 17 0 469 1893 19.86 2
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
Thomas Mccormack ROC’s 14 44
John Mcpherson Bombers 17 41
Wil Irwin SPOC’s 17 34
Major Lienert Port District 14 29
Strato Agorastos Payneham NU 8 29
Nick Karagich ROC’s 17 24
Alex Schiller Goodwood Saints 19 23
Nicholas Michaels SPOC’s 14 23
Ryan Obst SPOC’s 17 22
John Noonan Adelaide University 16 21
Luke Bartlett PAOC 15 21
Benjamin Beswick Port District 14 18
William Clarke Goodwood Saints 7 18
Addison Burns Goodwood Saints 9 17
Charlie Dowling SPOC’s 14 17
D2 GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 2:30 PM – WOODVILLE OVAL

GLENUNGA

7.5-47

FINAL OLD IGNATIANS

12.9-81


Q1 Q2 Q3 Q4
Glenunga 3.1-19 4.2-26 7.5-47 7.5-47
Old Ignatians 2.2-14 3.6-24 8.7-55 12.9-81

GLENUNGA
Goal Kickers: B. Schwarze 2, S. Parsons, K. Edwards, M. Wundke, N. Wundke, W. Staples
Best Players: W. Staples, A. Haren, B. Schwarze
OLD IGNATIANS
Goal Kickers: C. Ortlepp 4, J. Parnis 2, D. Grant 2, B. Jones, W. Abbott, M. Brunoli, H. Ferrari
Best Players: C. Ortlepp, S. Boots, L. Washer, W. Abbott, M. Brunoli, J. Parnis
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
Glenunga 18 16 2 0 1399 950 59.56 32
PHOS Camden 18 12 6 0 1325 1227 51.92 24
Old Ignatians 18 11 7 0 1467 1279 53.42 22
Sacred Heart OC 18 11 7 0 1283 1235 50.95 22
Henley 18 9 8 1 1216 1271 48.89 19
Broadview 18 7 10 1 1315 1439 47.75 15
Salisbury North 18 7 11 0 1398 1421 49.59 14
Athelstone 18 6 12 0 1197 1321 47.54 12
Scotch OC A 18 6 12 0 1250 1424 46.75 12
Seaton Ramblers A 18 4 14 0 1212 1495 44.77 8
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
Brett Harland Seaton Ramblers A 16 65
Max Marslen Scotch OC A 13 50
Michael Mcmahon Glenunga 18 44
Jake Wagner Salisbury North 18 34
Thomas Pillion Henley 18 34
Cameron Ortlepp Old Ignatians 14 31
Noah Hannagan Seaton Ramblers A 17 30
Henry Mc Auliffe SHOC's 19 28
Jackson Smith Henley 16 28
Joshua Sheppard Broadview 14 26
Luke Rander Athelstone 14 26
Sean King Scotch OC A 17 26
Alexander Davies Athelstone 18 24
Mackenzie Nield PHOS Camden 15 24
Cameron Mcpherson Old Ignatians 16 20
D2R GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 12:15 PM – WOODVILLE OVAL

OLD IGNATIANS

8.6-54

FINAL HENLEY

6.8-44


Q1 Q2 Q3 Q4
Old Ignatians 0.4-4 2.4-16 5.6-36 8.6-54
Henley 3.1-19 6.5-41 6.6-42 6.8-44

OLD IGNATIANS
Goal Kickers: T. Van Der Jeugd 2, N. McPherson 2, W. Mccarthy, N. Wilkie, H. Kube, T. Daw
Best Players: T. Nieuwerkerk, N. Swan, T. Kerin, W. Mccarthy, H. Kube, N. Wilkie
HENLEY
Goal Kickers: K. Kerruish 2, M. Ahmatt-Lovett 2, J. Warren, C. Richardson
Best Players: -
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
Old Ignatians 18 18 0 0 1716 556 75.53 36
Henley 18 15 3 0 1613 667 70.75 30
PHOS Camden 18 11 7 0 1215 1111 52.24 22
Broadview 18 11 7 0 1050 977 51.80 22
Sacred Heart OC 18 10 8 0 1219 967 55.76 20
Glenunga 18 10 8 0 1127 956 54.10 20
Athelstone 18 5 13 0 748 1350 35.65 10
Salisbury North 18 4 14 0 921 1276 41.92 8
Scotch OC B 18 4 14 0 787 1443 35.29 8
Seaton Ramblers B 18 2 16 0 633 1726 26.83 4
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
Malachai Ahmatt-Lovett Sharks 19 53
Nicholas Fereday Old Ignatians 18 35
Jackson Maguire PHOS Camden 13 30
Austinn Horner Old Ignatians 12 27
Jackson Fox SHOC's 12 27
Brandon Lord Old Ignatians 20 25
William Britten-Jones Old Ignatians 11 25
Andrew Camens Scotch OC B 18 24
Joshua Warren Sharks 13 23
Tyson Wilson Seaton Ramblers B 15 23
Nathan Mcpherson Old Ignatians 17 22
Matt Stones Salisbury North 15 21
Joshua James Sharks 13 19
Braden Hart Broadview 14 18
Luke Paparella SHOC's 10 18
D3 GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 2:30 PM – CAMPBELLTOWN MEMORIAL OVAL

NORTH HAVEN

13.10-88

FINAL GAZA

9.13-67


Q1 Q2 Q3 Q4
North Haven 0.0 0.0 0.0 13.10-88
Gaza 0.0 0.0 0.0 9.13-67

NORTH HAVEN
Goal Kickers: J. Foster 4, T. Sandercock 3, A. Smithson 2, R. Merrett, R. Mcinerney, K. Phillips, M. Reed
Best Players: B. Pederson, M. Reed, R. Merrett, K. Phillips, R. Mcinerney
GAZA
Goal Kickers: B. Nason 2, T. Culley 2, R. Burns, B. Lauder, S. Lewis, J. Elmes, A. Stephens
Best Players: K. Papachristos, S. Lewis, T. Culley, D. Hill, D. King
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
North Haven 18 16 2 0 1943 988 66.29 32
Golden Grove 18 15 3 0 2010 1124 64.14 30
Gaza 18 12 6 0 1844 1172 61.14 24
Flinders Park 18 12 6 0 1812 1263 58.93 24
Modbury 18 11 7 0 1878 1172 61.57 22
Edwardstown 18 8 10 0 1491 1546 49.09 16
CBC Old Collegians 18 6 12 0 1309 1582 45.28 12
Westminster OS 18 5 13 0 1532 1617 48.65 10
Plympton A 18 5 13 0 1441 1676 46.23 10
Portland A 18 0 18 0 468 3588 11.54 0
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
Jack Foster North Haven 20 70
Daniel Kaipara Modbury 18 55
Michael Walters Golden Grove 17 54
Jackson Elmes Gaza 19 53
Liam Verity Modbury 16 53
Thomas Sandercock North Haven 16 51
Aaron Fielke Westminster OS 17 50
Brayden Shaw Golden Grove 19 43
Michael Gabrielli CBC Old Collegians 17 43
Daniel Blythe Flinders Park 19 40
George Cornish Edwardstown 15 40
Todd Culley Gaza 17 40
Cameron Miller Flinders Park 17 39
Riley Wilsdon Westminster OS 18 39
Benjamin Beioley Gaza 16 32
D3R GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 12:15 PM – CAMPBELLTOWN MEMORIAL OVAL

GOLDEN GROVE

7.9-51

FINAL FLINDERS PARK

5.5-35


Q1 Q2 Q3 Q4
Golden Grove 4.3-27 5.3-33 6.7-43 7.9-51
Flinders Park 1.0-6 2.2-14 2.3-15 5.5-35

GOLDEN GROVE
Goal Kickers: S. Scudds 3, J. Horskins, J. Banwell, T. Pengilly, N. Gaudio
Best Players: A. Thatcher, D. Lepka, C. Ashcroft, K. Thorogood, S. Scudds
FLINDERS PARK
Goal Kickers: C. Williams 3, T. Cousins, A. Fazzalari
Best Players: L. Fairall, J. Carrocci, W. Naera, C. Williams, Z. Holman
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
Golden Grove 18 18 0 0 2266 361 86.26 36
Flinders Park 18 15 3 0 1978 537 78.65 30
Plympton B 18 13 5 0 1565 733 68.10 26
Modbury 18 11 7 0 1651 913 64.39 22
Edwardstown 18 10 8 0 1444 959 60.09 20
Westminster OS 18 9 9 0 1084 1113 49.34 18
North Haven 18 8 10 0 1129 1325 46.01 16
Gaza 18 3 15 0 941 1363 40.84 6
CBC Old Collegians 18 3 15 0 797 2041 28.08 6
Portland B 18 0 18 0 116 3626 3.10 0
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
Joel Horskins Golden Grove 20 113
Joel Vaneveld Modbury 13 52
Luke Ayling Plympton B 18 50
Cohen Williams Flinders Park 12 37
Adam Fazzalari Flinders Park 12 33
Riley Knevitt Modbury 17 32
Brett Russell Flinders Park 18 31
Travis Natt North Haven 9 29
Mitchell Smart Flinders Park 14 26
Jason Stott Flinders Park 14 25
Lachlan Stoddard Plympton B 7 25
Jake Seadon Plympton B 12 24
Nicholas Gaudio Golden Grove 15 24
Andrew Hyland Edwardstown 5 21
Shane Scudds Golden Grove 17 21
D4 GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 2:30 PM – SIMONDS PARK (ST MARYS)

SMOSH WEST LAKES A

5.11-41

FINAL MORPHETTVILLE PARK A

12.5-77


Q1 Q2 Q3 Q4
SMOSH West Lakes A 1.1-7 2.4-16 4.8-32 5.11-41
Morphettville Park A 2.0-12 7.2-44 7.3-45 12.5-77

SMOSH WEST LAKES A
Goal Kickers: C. Mattner 3, G. Smith, L. Faint
Best Players: D. Ginever, S. Fairclough, M. Gates, R. Crampton, N. Brown
MORPHETTVILLE PARK A
Goal Kickers: M. Duldig 6, C. Barns 3, C. Gregson, J. Trezise, E. Doak
Best Players: C. Gregson, M. Duldig, L. Lean, K. Godlevsky, J. Martin
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
Pembroke OS 18 14 4 0 1639 1012 61.83 28
Morphettville Park A 18 14 4 0 1902 1320 59.03 28
Walkerville 18 13 5 0 1744 1354 56.29 26
SMOSH West Lakes A 18 11 7 0 1568 1137 57.97 22
Hope Valley 18 11 7 0 1710 1271 57.36 22
Mitcham 18 8 10 0 1332 1564 45.99 16
Pulteney 18 6 12 0 1485 1668 47.10 12
Woodville South 18 6 12 0 1314 1769 42.62 12
Gepps Cross A 18 5 13 0 1314 1731 43.15 10
Kilburn A 18 2 16 0 1090 2272 32.42 4
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
Alex Forster Pembroke OS 19 109
Adam Proud Walkerville 19 85
Christopher Barns Morphettville Park A 15 54
Matthew Duldig Morphettville Park A 14 53
Jayke Hellmanns Hope Valley 18 51
Cohen Mattner SMOSH West Lakes A 15 50
Cameron Bell Woodville South 16 48
Maxwell Smyth Mitcham 14 47
Raymond Hedland Kilburn A 18 45
Adam Mahney SMOSH West Lakes A 20 44
Joshua Giddings Pulteney 15 42
Samuel Clark Woodville South 17 41
Daniel Williamson Hope Valley 16 40
James Clark-Rantasa Gepps Cross A 16 39
Dane Thompson Morphettville Park A 20 38
D4R GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 12:15 PM – SIMONDS PARK (ST MARYS)

GEPPS CROSS B

3.4-22

FINAL WALKERVILLE

9.4-58


Q1 Q2 Q3 Q4
Gepps Cross B 2.0-12 2.2-14 2.3-15 3.4-22
Walkerville 2.0-12 5.1-31 7.3-45 9.4-58

GEPPS CROSS B
Goal Kickers: M. Polkinghorne, T. Stirling, K. Polkinghorne
Best Players: T. Wyatt, T. Smart, T. Stirling, N. Brice, J. O'Neill
WALKERVILLE
Goal Kickers: J. McKenzie 3, B. Rosalia 3, B. Massey, S. Sochacki, M. Bristow
Best Players: B. Rosalia, I. Montefiore, D. Hutchings, F. Balshaw, J. McKenzie
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
Pembroke OS 18 16 2 0 1625 574 73.90 32
Walkerville 18 15 3 0 1481 748 66.44 30
SMOSH West Lakes B 18 14 4 0 1592 736 68.38 28
Gepps Cross B 18 13 5 0 1473 1046 58.48 26
Mitcham 18 8 10 0 1157 1295 47.19 16
Woodville South 18 7 11 0 1011 1249 44.73 14
Hope Valley 18 7 11 0 991 1413 41.22 14
Morphettville Park B 18 5 13 0 977 1367 41.68 10
Pulteney 18 5 13 0 953 1410 40.33 10
Kilburn B 18 0 18 0 601 2023 22.90 0
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
Thomas Evans Pembroke OS 16 69
Sam Prior Mitcham 18 51
Lyndon Parham SMOSH West Lakes B 18 48
Billy Elliott Gepps Cross B 17 45
Zachariah Polyak Pembroke OS 18 40
Jed Jenkins Morphettville Park B 16 39
Samuel Proud Walkerville 15 34
Mario Casazza Woodville South 14 30
Jesse Whinnen Pulteney 6 28
Mackenzie Bristow Walkerville 13 27
Joshua Shepherd SMOSH West Lakes B 17 25
Jordan Smith Walkerville 14 24
Damian Chesson Hope Valley 10 22
Brett Siebert Gepps Cross B 14 21
Mark Polkinghorne Gepps Cross B 15 21
D5 GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 2:30 PM – BLAIR ATHOL RESERVE

POORAKA A

18.16-124

FINAL KENILWORTH A

9.5-59


Q1 Q2 Q3 Q4
Pooraka A 2.3-15 6.7-43 11.11-77 18.16-124
Kenilworth A 3.2-20 6.3-39 7.4-46 9.5-59

POORAKA A
Goal Kickers: B. Batten 3, M. Rankine 3, B. Wake 3, M. Baker 3, L. McCormick-Smith 2, R. Rankine 2, L. Timpano, J. Pelentsov
Best Players: R. Kalic, M. Rankine, S. Zolnowski, B. Prater, F. Timpano
KENILWORTH A
Goal Kickers: I. Place 2, T. Cotsaris 2, J. Wilson-King, M. Johns, B. Rayson, M. Crump, L. Wilson
Best Players: J. Whittlesea, S. Clarke, N. Ryles, J. Wilson-King, M. Johns
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
Pooraka A 16 12 4 0 1859 1022 64.53 24
Kenilworth A 16 11 5 0 1461 1132 56.34 22
Colonel Light Gardens 16 11 5 0 1543 1237 55.50 22
Eastern Park 16 10 5 1 1723 1297 57.05 21
Lockleys 16 10 6 0 1556 1071 59.23 20
Salisbury 16 8 8 0 1198 1219 49.57 16
Hectorville 16 7 8 1 1225 1257 49.36 15
West Croydon 16 2 14 0 1076 2231 32.54 4
Fitzroy A 16 0 16 0 871 2046 29.86 0
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
Myles Crump Kenilworth A 18 65
Anthony Burgoyne Eastern Park 17 61
Luke Buckby Pooraka A 16 60
Nicholas Patterson Colonel Light Gardens 16 54
Jak Goudman-Glasson Hectorville 16 49
Ronald Rankine Pooraka A 18 39
Dean Miller Fitzroy A 15 37
Christopher Knapp Eastern Park 17 35
Josh Mann Salisbury 16 35
Ben Mcmullen Eastern Park 17 34
Michael Baker Pooraka A 12 32
Sheldon Currie Kenilworth A 17 32
Stavros Gatis Lockleys 10 32
Adam Brugioni Colonel Light Gardens 16 31
Zachary Stephenson Hectorville 16 27
D5R GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 12:15 PM – BLAIR ATHOL RESERVE

LOCKLEYS

7.3-45

FINAL KENILWORTH B

6.4-40


Q1 Q2 Q3 Q4
Lockleys 3.3-21 4.3-27 6.3-39 7.3-45
Kenilworth B 0.0 2.1-13 4.2-26 6.4-40

LOCKLEYS
Goal Kickers: S. Stormonth 2, C. Mickan, H. Simpson, P. Zarogiannis, S. Phillips, J. Warren
Best Players: J. Bleby, J. Warren, C. Zwar, P. Zarogiannis, J. McArdle
KENILWORTH B
Goal Kickers: T. Sellar 2, C. Rose 2, A. Liverton, D. Delawyer
Best Players: P. O'Malley, T. Grosser, D. Delawyer, K. Bator, J. Stevens
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
Lockleys 16 15 1 0 1813 588 75.51 30
Kenilworth B 16 12 4 0 1460 643 69.42 24
Pooraka B 16 12 4 0 1299 810 61.59 24
Hectorville 16 11 5 0 1311 744 63.80 22
Salisbury 16 8 8 0 1032 1018 50.34 16
Eastern Park 16 6 10 0 1315 1090 54.68 12
Colonel Light Gardens 16 5 11 0 971 1272 43.29 10
West Croydon 16 2 14 0 589 1896 23.70 4
Fitzroy B 16 1 15 0 381 2110 15.30 2
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
Paul Mcinerney Colonel Light Gardens 15 55
Andrew Liverton Kenilworth B 12 45
Jonathon Lewis Pooraka B 16 45
Sean Stormonth Lockleys 15 41
Christopher Bilney Salisbury 15 36
Michael Lymberopoulos Hectorville 15 36
Tom Sellar Kenilworth B 15 36
Matt Ransom Lockleys 7 25
Daniel Delawyer Kenilworth B 14 24
Stavros Gatis Lockleys 5 23
Benjamin Bryant Lockleys 11 21
Jason Mordaunt Pooraka B 13 19
Ploutarhos Zarogiannis Lockleys 14 18
Samuel Roberts Kenilworth B 13 17
Timothy Day Colonel Light Gardens 11 17
D6 GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 2:30 PM – X-CONVENIENCE OVAL (ELIZABETH OVAL)

ELIZABETH A

7.9-51

FINAL ST PAULS OS A

4.2-26


Q1 Q2 Q3 Q4
Elizabeth A 1.1-7 2.4-16 5.6-36 7.9-51
St Pauls OS A 1.1-7 3.2-20 3.2-20 4.2-26

ELIZABETH A
Goal Kickers: J. Clinton 3, B. Taylor, B. Mitchell, S. James, B. Ewing
Best Players: J. Reynolds, S. James, A. Stephenson, A. Bullock, J. Upton
ST PAULS OS A
Goal Kickers: M. Pendlington 2, N. Morasca, T. Ahern
Best Players: A. Alesiani, J. Markey, R. Henriks, T. Soulsby, M. Mattei
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
Elizabeth A 16 16 0 0 1804 817 68.83 32
Trinity OS 16 13 3 0 1607 1076 59.90 26
St Pauls OS A 16 12 4 0 1373 944 59.26 24
Blackfriars OS 16 10 6 0 1595 1114 58.88 20
Para Hills 16 5 11 0 1166 1414 45.19 10
Marion 16 5 11 0 1079 1341 44.59 10
Rosewater 16 5 11 0 1015 1476 40.75 10
Ingle Farm 16 4 12 0 1073 1601 40.13 8
Mawson Lakes 16 2 14 0 876 1805 32.67 4
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
Jarad Clinton Elizabeth A 15 78
Daniel Weetra Para Hills 15 52
Steven Willment Para Hills 15 46
Dylan Richardson Blackfriars OS 17 43
Domenico Barilla Trinity OS 17 42
Matthew Rivett Blackfriars OS 13 40
Matthew Pendlington St Pauls OS A 15 38
Luke Murphy Blackfriars OS 17 33
Michael Wheaton Ingle Farm 15 32
Devin Payne Ingle Farm 15 31
Braden Owen Elizabeth A 18 30
Bailey Puvogel Trinity OS 15 28
Thomas Schlicker St Pauls OS A 18 27
Terry Milera Marion 12 26
Hugh Johnson-Schroeder Rosewater 7 25
D6R GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 12:15 PM – X-CONVENIENCE OVAL (ELIZABETH OVAL)

BLACKFRIARS OS

6.3-39

FINAL TRINITY OS

5.14-44


Q1 Q2 Q3 Q4
Blackfriars OS 2.0-12 5.1-31 6.3-39 6.3-39
Trinity OS 3.2-20 4.4-28 4.8-32 5.14-44

BLACKFRIARS OS
Goal Kickers: T. Hillman 2, A. Scaffidi-Muta 2, S. Horsell, S. Caruso
Best Players: A. Dellamalva, S. Horsell, K. Caroscio, H. Dunn, M. Cronin
TRINITY OS
Goal Kickers: M. Perry 2, R. Roberts, J. O'Hara, A. Boswar
Best Players: J. O'Hara, H. Smith, C. Spurr, W. Wheeler, A. Garang
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
Blackfriars OS 16 15 1 0 1524 514 74.78 30
Trinity OS 16 13 3 0 1182 424 73.60 26
Elizabeth B 16 11 5 0 1278 611 67.65 22
St Pauls OS B 16 11 5 0 1155 723 61.50 22
Marion 16 7 9 0 1001 813 55.18 14
Para Hills 15 7 8 0 772 993 43.74 14
Ingle Farm 16 4 12 0 789 1181 40.05 8
Mawson Lakes 16 2 14 0 623 1531 28.92 4
Rosewater 15 1 14 0 306 1840 14.26 2
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
Matthew Perry Trinity OS 17 58
Brad Jonnek St Pauls OS B 17 44
Travis Hillman Blackfriars OS 17 39
Sam Caruso Blackfriars OS 11 37
Antonio Scaffidi-Muta Blackfriars OS 7 31
Ryan Wade Marion 8 31
Matthew Linke Marion 7 27
Branden Richter St Pauls OS B 16 24
Bradley Schaper Trinity OS 17 22
Alexander Koutroulis-Duke Blackfriars OS 16 19
Liam Marussi-Marks Elizabeth B 14 19
Todd Lord Para Hills 12 19
Chad Spurr Trinity OS 10 16
Jovan Bojovic St Pauls OS B 9 16
Daniel Pomery St Pauls OS B 11 15
D7 GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 2:30 PM – THOMAS FARMS OVAL (PRICE)

CENTRAL UNITED A

8.9-57

FINAL BRAHMA LODGE A

16.13-109


Q1 Q2 Q3 Q4
Central United A 8.2-50 0.0 0.0 8.9-57
Brahma Lodge A 0.0 0.0 0.0 16.13-109

CENTRAL UNITED A
Goal Kickers: P. Dempsey 2, D. Mcintyre, T. Lane, A. Haughey, T. Porter, C. Squires, J. Lane
Best Players: -
BRAHMA LODGE A
Goal Kickers: J. Cook 4, J. Scott 3, D. Wills 2, D. Chaffey 2, E. Hem-Mendes, A. Curyer, T. Jenkins, D. Steele, G. Buckskin
Best Players: J. Cook, S. Schroeter, J. Thompson, J. Scott, M. Allan, V. Leak
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
Central United A 16 14 2 0 1645 804 67.17 28
Greenacres 16 13 3 0 1647 950 63.42 26
Brahma Lodge A 16 13 3 0 1706 1043 62.06 26
Adelaide Lutheran 16 9 7 0 1501 1188 55.82 18
Houghton Districts 16 8 8 0 1275 1317 49.19 16
Mitchell Park 16 7 9 0 1370 1330 50.74 14
Flinders University 16 5 11 0 1138 1404 44.77 10
Hackham 16 2 14 0 977 1653 37.15 4
O'Sullivan Beach Lonsdale 16 1 15 0 698 2268 23.53 2
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
Darrell Mcintyre Central United A 18 77
Matthew Gibson Greenacres 17 72
Adam Halime Mitchell Park 15 60
Rowan Miegel Adelaide Lutheran 14 45
Ben Bamford Greenacres 16 42
Paul Cree Houghton Districts 15 40
Shane Stevens Hackham 12 40
Jack Scott Brahma Lodge A 18 39
Eric Hem-Mendes Brahma Lodge A 18 36
Jamie Lane Central United A 15 36
Luke Allan Hackham 16 27
Justin Davies Brahma Lodge A 11 25
Adam Fiedler Houghton Districts 9 24
Ashley Goodall Adelaide Lutheran 15 24
Chris Scholefield Adelaide Lutheran 13 24
D7R GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 12:15 PM – THOMAS FARMS OVAL (PRICE)

FLINDERS UNIVERSITY

5.11-41

FINAL BRAHMA LODGE B

6.10-46


Q1 Q2 Q3 Q4
Flinders University 2.4-16 3.4-22 4.8-32 5.11-41
Brahma Lodge B 3.3-21 5.6-36 6.7-43 6.10-46

FLINDERS UNIVERSITY
Goal Kickers: Z. Matthews, T. Marshall, J. Brown, C. Eaton, D. Moyle
Best Players: A. Mathews, S. Webster, C. Eaton, R. Hains, C. Henshaw
BRAHMA LODGE B
Goal Kickers: D. Harrison, K. Silva, M. Broadbent, D. Bow, I. Bellman, J. Weetra
Best Players: D. Huitema, N. Storry, T. Bywater-Nemeth, J. Wanganeen, E. Lem
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
Central United B 16 16 0 0 1261 578 68.57 32
Adelaide Lutheran 16 12 4 0 1515 502 75.11 24
Brahma Lodge B 16 12 4 0 1439 685 67.75 24
Flinders University 16 9 7 0 1283 753 63.02 18
Houghton Districts 16 9 7 0 1183 899 56.82 18
Greenacres 16 7 9 0 900 953 48.57 14
O'Sullivan Beach Lonsdale 16 4 12 0 624 1468 29.83 8
Mitchell Park 16 2 14 0 561 1558 26.47 4
Hackham 16 1 15 0 421 1791 19.03 2
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
Matthew Broadbent Brahma Lodge B 18 33
Zac Matthews Flinders University 12 32
Ayrton Seneca Adelaide Lutheran 16 31
Joel Clarke Adelaide Lutheran 17 31
Michael Menz Adelaide Lutheran 15 29
David Tatkovich Greenacres 14 27
Kane Stocks Central United B 7 24
William Hull Flinders University 15 24
Daniel Grgurovic Brahma Lodge B 7 23
Aaron Frith Central United B 13 22
Mathew Stancl Adelaide Lutheran 11 21
Matthew Purcell Central United B 16 19
Freddy Taylor Houghton Districts 7 18
Alex Bradley Flinders University 10 17
Jamie Craig Flinders University 7 17

C GRADE SCOREBOARD

C1 GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 10:00 AM – HISENSE STADIUM (RICHMOND OVAL)

GOODWOOD SAINTS

11.6-72

FINAL PORT DISTRICT

2.9-21


Q1 Q2 Q3 Q4
Goodwood Saints 5.1-31 6.4-40 9.4-58 11.6-72
Port District 1.1-7 2.2-14 2.4-16 2.9-21

GOODWOOD SAINTS
Goal Kickers: I. Zinndorf 3, C. Kudra-Harding 3, L. Bunn 2, M. Duncan, J. Fleming, B. Wulff
Best Players: B. Chant, L. Hughes, E. Kudra-Harding, J. Morgan, B. Wulff, I. Zinndorf
PORT DISTRICT
Goal Kickers: L. Zanelli, M. Grech
Best Players: T. Tomeo, T. Blackborough, L. Cameron
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
Goodwood Saints 17 17 0 0 1496 557 72.87 34
Prince Alfred OC 17 15 2 0 1535 616 71.36 30
Port District 18 13 5 0 1246 770 61.81 26
Adelaide University C 18 11 7 0 1505 1013 59.77 22
St Peters OC 17 9 8 0 1194 838 58.76 18
Payneham NU 18 6 12 0 1069 1202 47.07 12
Brighton Bombers 17 6 11 0 842 1106 43.22 12
Rostrevor OC 18 6 12 0 791 1246 38.83 12
Tea Tree Gully 18 4 14 0 889 1442 38.14 8
Unley Mercedes Jets C 18 1 17 0 325 2102 13.39 2
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
Braden Robinson Adelaide University C 16 69
Daniel Formosa Tea Tree Gully 13 33
Samyak Kumar Jain Payneham NU 12 30
Nicholas Blanch PAOC 15 29
Izach Zinndorf Goodwood Saints 17 28
Matt Stuart Adelaide University C 17 28
Thomas Bateman Adelaide University C 14 28
Ian Newcombe SPOC's 16 25
Dylan Matthews ROC's 18 24
Samuel Craven SPOC's 17 24
Matthew Duggan Port District 16 23
Callan Kudra-Harding Goodwood Saints 12 21
Hugo Chapman PAOC 12 21
Ben Brookman Bombers 9 20
Michael Skouroumounis Goodwood Saints 14 20
C2 GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 10:00 AM – WOODVILLE OVAL

HENLEY

7.6-48

FINAL OLD IGNATIANS

4.11-35


Q1 Q2 Q3 Q4
Henley 2.2-14 2.3-15 4.4-28 7.6-48
Old Ignatians 1.1-7 2.6-18 3.9-27 4.11-35

HENLEY
Goal Kickers: B. Carey 3, J. Hambly, J. Miller, K. Fry, S. Hoogmoed
Best Players: -
OLD IGNATIANS
Goal Kickers: M. Griffin 2, J. Limongelli, J. Sexton
Best Players: -
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
Henley 18 17 1 0 2254 385 85.41 34
Old Ignatians 18 16 2 0 1845 426 81.24 32
Sacred Heart OC 18 12 6 0 1305 1046 55.51 24
Broadview 18 11 7 0 1398 878 61.42 22
Athelstone 18 11 7 0 1399 883 61.31 22
PHOS Camden 18 6 12 0 1031 1400 42.41 12
Glenunga 18 6 12 0 975 1433 40.49 12
Scotch OC C 18 6 12 0 883 1322 40.05 12
Salisbury North 18 5 13 0 767 1732 30.69 10
Seaton Ramblers C 18 0 18 0 243 2595 8.56 0
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
William Haskard Henley 14 69
Michael Newell Athelstone 16 63
Charles Gallman Old Ignatians 19 45
Michael Kocman SHOC 15 39
Kane Fry Henley 16 38
Bradley Carey Henley 18 33
Christopher Diotallevi Athelstone 14 33
Flynn Robertson Broadview 18 30
Michael Johnston SHOC 16 29
Tom Mcinerney SHOC 17 29
Shayne Hoogmoed Henley 20 28
Curtis Ding PHOS Camden 9 24
Reece Skinner Athelstone 14 24
George Pyne Old Ignatians 13 23
Jordan Limongelli Old Ignatians 17 23
C3 GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 10:00 AM – CAMPBELLTOWN MEMORIAL OVAL

GOLDEN GROVE

10.9-69

FINAL FLINDERS PARK

4.6-30


Q1 Q2 Q3 Q4
Golden Grove 1.0-6 4.2-26 6.4-40 10.9-69
Flinders Park 2.2-14 2.3-15 4.4-28 4.6-30

GOLDEN GROVE
Goal Kickers: B. Sumner 2, M. Pitt, L. Robinson, G. Simmons, B. Williams, L. Mittiga, J. Adey, J. Buck
Best Players: M. Pitt, R. Spittle, A. Booth, J. Buck, J. Robins
FLINDERS PARK
Goal Kickers: M. Teague, J. Baldwin, J. Murchinson, I. Gallacher
Best Players: J. Moschou, J. Keatley, J. Keain, S. Snowdon, A. Hobba, J. Baldwin
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
Golden Grove 18 16 2 0 2007 365 84.61 32
Flinders Park 18 16 2 0 2123 473 81.78 32
Modbury 18 15 3 0 1709 540 75.99 30
Blackwood 18 12 6 0 1120 968 53.64 24
Plympton 18 10 8 0 1276 975 56.69 20
Edwardstown 18 7 11 0 1057 1256 45.70 14
Gaza 18 6 12 0 954 1675 36.29 12
Westminster OS 18 4 14 0 679 1802 27.37 8
North Haven 18 3 15 0 765 1529 33.35 6
CBC Old Collegians 18 1 17 0 391 2498 13.53 2
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
Glen Simmons Golden Grove 20 53
Michael Demant Flinders Park 18 51
Joel Baldwin Flinders Park 13 44
Ryan Spittle Golden Grove 18 43
Jye Newcombe-Wells Plympton 14 41
Macx Teague Flinders Park 10 37
Blake Jarman Flinders Park 16 34
Brett Foster Modbury 17 28
Nathan Bonney Golden Grove 19 28
Grady Dutschke Gaza 11 27
Jason Goss Edwardstown 14 27
Samuel Finch Modbury 15 27
Joshua Adey Golden Grove 13 26
Mathew Davis North Haven 14 26
Bradley Sumner Golden Grove 18 25
C4 GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 10:00 AM – SIMONDS PARK (ST MARYS)

SMOSH WEST LAKES

8.7-55

FINAL ADELAIDE UNIVERSITY

5.4-34


Q1 Q2 Q3 Q4
SMOSH West Lakes 8.7-55 8.7-55 8.7-55 8.7-55
Adelaide University 5.4-34 5.4-34 5.4-34 5.4-34

SMOSH WEST LAKES
Goal Kickers: B. Deussen 3, B. Phillips, H. Sheldon, S. Prime, K. Davidson, J. Rusanoff
Best Players: H. Sheldon, B. Phillips, S. Prime, A. Manning, J. Lunn
ADELAIDE UNIVERSITY
Goal Kickers: -
Best Players: -
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
SMOSH West Lakes 18 18 0 0 2049 462 81.60 36
Pembroke OS 18 15 3 0 1859 678 73.28 30
Adelaide University 18 14 4 0 1817 747 70.87 28
Walkerville 18 10 8 0 1198 1240 49.14 20
Woodville South 18 9 8 1 1011 1237 44.97 19
Gepps Cross 18 8 9 1 1192 1250 48.81 17
Pulteney 18 6 12 0 991 1389 41.64 12
Mitcham 18 5 13 0 826 1669 33.11 10
Hope Valley 18 3 15 0 928 1868 33.19 6
Morphettville Park 18 1 17 0 562 1893 22.89 2
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
Harry Bilyk Pembroke OS 13 71
Jesse Whinnen Pulteney 15 71
Jamie Hibbett SMOSH West Lakes 18 58
Con Lelos SMOSH West Lakes 19 48
Martyn Davidson Tea Tree Gully 15 45
Fred Mcclure Pembroke OS 16 44
Stephen Green Woodville South 16 44
Nathan Birch SMOSH West Lakes 12 34
Thomas Denyer Pembroke OS 12 25
Blake Deussen SMOSH West Lakes 17 23
Calum Masson SMOSH West Lakes 20 22
Matthew Allan Adelaide University 13 22
Matthew Selvanera Hope Valley 18 22
Michael Pitt Mitcham 15 22
Bradley Anderson Hope Valley 11 20
C5 GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 10:00 AM – BLAIR ATHOL RESERVE

LOCKLEYS

10.14-74

FINAL KENILWORTH

8.11-59


Q1 Q2 Q3 Q4
Lockleys 3.2-20 6.5-41 7.9-51 10.14-74
Kenilworth 1.5-11 3.6-24 6.10-46 8.11-59

LOCKLEYS
Goal Kickers: G. Danh 2, J. Impedovo 2, J. Rafanelli, T. Yeatman, N. Scala, J. O'Rielly, B. Rowswell, L. Terry
Best Players: G. Danh, J. Rafanelli, J. Foureur, D. Butler, L. Terry
KENILWORTH
Goal Kickers: J. Rhodes 2, B. Swadling 2, L. Hofmeyer 2, I. Cooper, J. Ewers
Best Players: J. Sheldrick, L. Weddell, J. Rhodes, M. Compton , R. Mably, L. Hofmeyer
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
Lockleys 14 14 0 0 1548 271 85.10 28
Kenilworth 14 10 4 0 1011 546 64.93 20
Pooraka 14 10 4 0 979 809 54.75 20
Hectorville 17 7 7 0 937 641 59.38 14
Salisbury 14 6 8 0 803 956 45.65 12
Colonel Light Gardens 14 4 10 0 571 1123 33.71 8
Eastern Park 14 3 11 0 642 1109 36.66 6
Fitzroy 14 2 12 0 480 1516 24.05 4
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
Billy Rowswell Lockleys 14 39
Matthew Facey Pooraka 11 33
Luke Hofmeyer Kenilworth 15 30
Bradley Christie Lockleys 11 23
Andrew Danvers Lockleys 16 22
Andrew Degasperis Hectorville 11 18
Domenic Capone Lockleys 14 18
Tim Yeatman Lockleys 15 18
Jason Mckenzie Kenilworth 15 17
Louis Hutchinson Fitzroy 8 16
Michael Jury Coombs Eastern Park 11 16
Michael Diestel-Feddersen Salisbury 8 15
Ethan Wood Eastern Park 11 14
Joseph Impedovo Lockleys 9 14
Kuk Riak Kenilworth 15 14
C6 GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 10:00 AM – X-CONVENIENCE OVAL (ELIZABETH OVAL)

ELIZABETH

10.7-67

FINAL HENLEY

10.4-64


Q1 Q2 Q3 Q4
Elizabeth 3.2-20 7.5-47 8.5-53 10.7-67
Henley 2.2-14 5.2-32 9.3-57 10.4-64

ELIZABETH
Goal Kickers: H. Johnson 3, P. Pudney 2, B. Clark 2, C. Smith, J. McIntyre, L. Sullivan
Best Players: C. Smith, J. Ramsell, M. Daniels, H. Johnson, D. Vidal
HENLEY
Goal Kickers: J. Worden 3, J. Chapman 2, N. Oueiss 2, J. Neilson, S. Paparella, C. Robertson
Best Players: S. Paparella, J. Neilson, N. Oueiss, J. Hartnett, J. Worden
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
Elizabeth 16 15 0 1 1720 313 84.60 31
Blackfriars OS 16 12 3 1 1534 580 72.56 25
Henley 14 12 2 0 1347 294 82.08 24
Adelaide University 16 9 7 0 1013 808 55.63 18
Marion 16 7 9 0 901 843 51.66 14
Trinity OS 15 6 9 0 620 983 38.68 12
Para Hills 16 5 11 0 555 1488 27.17 10
St Pauls OS 16 2 14 0 587 1416 29.31 4
Ingle Farm 15 1 14 0 215 1767 10.85 2
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
Joel Chapman Henley 11 73
Ben Clark Elizabeth 15 68
Hugh Woods Adelaide University 13 37
Samuel Howard Blackfriars OS 12 32
James Ramsell Elizabeth 18 29
Anthony Farrugia Marion 12 27
Daniel Polkinghorne Adelaide University 16 24
Michael Daziani Blackfriars OS 16 24
Alan Casey Elizabeth 15 22
Anthony Nguyen Blackfriars OS 17 22
Marcus Gentile Henley 11 22
Dylan Lee Blackfriars OS 11 20
Henry Curtis Marion 11 20
Christopher Smith Elizabeth 16 19
Justin Platten Elizabeth 9 19
C7 GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 2:00 PM – PAYNEHAM OVAL

PORT DISTRICT

5.8-38

FINAL ADELAIDE UNIVERSITY

4.9-33


Q1 Q2 Q3 Q4
Port District 1.3-9 4.4-28 5.6-36 5.8-38
Adelaide University 2.2-14 2.2-14 2.6-18 4.9-33

PORT DISTRICT
Goal Kickers: B. Cebulski 2, B. Knowles, J. Maiolo, Z. Trevaskis
Best Players: N. James-Boylan, D. James-Boylan, K. Benzija, B. Knowles, B. Foster, T. Groome
ADELAIDE UNIVERSITY
Goal Kickers: J. Clark, P. Cleggett, J. Chesson, C. Molineux
Best Players: D. Coughlan, L. Boag, C. Keegan, R. Love, J. Hill, P. Cleggett
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
Port District 18 15 3 0 1761 468 79.00 30
Modbury 18 15 3 0 1852 657 73.81 30
Adelaide University 17 14 3 0 1781 538 76.80 26
Lockleys 17 13 4 1 1872 605 75.58 26
Adelaide Lutheran 18 12 6 0 1312 870 60.13 24
Houghton Districts 18 6 12 0 662 1605 29.20 12
Brahma Lodge 18 5 13 0 820 1563 34.41 10
Golden Grove 18 5 13 0 701 1565 30.94 10
North Haven 18 3 15 0 494 1716 22.35 8
Flinders University 18 1 17 0 405 2073 16.34 2
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
Reece Oliver Lockleys 12 63
Zachary Carbone Lockleys 18 54
Brayden Cebulski Port District 17 49
Daniel Grgurovic Brahma Lodge 14 46
Michael Pereira Lockleys 14 43
David Hodges Adelaide Lutheran 7 38
Christopher Molineux Adelaide University 14 36
Todd Johnson Modbury 16 33
Brodie Noble Modbury 13 32
Aden Miegel Adelaide Lutheran 17 25
Jed Dobre Adelaide Lutheran 16 24
Nathan Lawrence Adelaide University 17 24
Camron-Jay Lane Adelaide University 15 23
Blake Mcclounan Modbury 15 22
Corey Ace Ciantar Lockleys 11 22
C8 GRAND FINAL
Saturday, September 11, 2021 12:00 PM – PAYNEHAM OVAL

ST PETERS OC

14.8-92

FINAL PRINCE ALFRED OC

3.2-20


Q1 Q2 Q3 Q4
St Peters OC 6.0-36 8.3-51 11.7-73 14.8-92
Prince Alfred OC 0.1-1 2.1-13 2.2-14 3.2-20

ST PETERS OC
Goal Kickers: J. McLeay 6, B. Copping 2, D. Franklin 2, C. Silcock 2, F. Carruthers, N. Bailey
Best Players: T. Hyde, C. Goldsworthy, F. Carruthers, J. McLeay, M. Willcox, C. Silcock
PRINCE ALFRED OC
Goal Kickers: C. McGown 2, C. Rasheed
Best Players: M. Faull, B. Reynolds, N. Sanders, C. McGown, P. Rossi, B. Page
TEAM P W L D FOR AGST % PTS
Adelaide University 18 17 1 0 1650 633 72.27 34
Prince Alfred OC 18 15 3 0 1176 813 59.13 30
Tea Tree Gully 18 11 7 0 1263 672 65.27 22
St Peters OC 18 11 7 0 1375 846 61.91 22
Rostrevor OC 18 8 10 0 1073 1202 47.16 16
Golden Grove 17 7 10 0 943 1170 44.63 14
Flinders Park 15 5 10 0 648 1142 36.20 10
Old Ignatians 17 5 12 0 753 1203 38.50 10
Pembroke OS 18 5 13 0 795 1144 41.00 10
SMOSH West Lakes 17 3 14 0 532 1383 27.78 6
PLAYER NAME TEAM MATCHES GOALS
Andrew Twynstra Old Ignatians 15 44
Stuart Harris Adelaide University 14 43
Daniel Trezise Adelaide University 17 41
Thomas Nicholson Golden Grove 16 34
Damian Pontt Tea Tree Gully 18 30
James Carter Adelaide University 17 28
Daniel Wicks Tea Tree Gully 13 27
Daniel Franklin SPOC 8 26
Harrison Twiggs Rostrevor OC 16 26
James Mcleay SPOC 5 25
Joel Smith Adelaide University 14 24
Anthony Cream Rostrevor OC 18 21
Ben Clavell Golden Grove 16 21
Thomas Gulliford Adelaide University 14 20
Benet Copping SPOC 12 20